bloom.lt

NEMOKAMAS PRISTATYMAS VISIEMS UŽSAKYMAMS

Stabilizuotų samanų paveikslai - kas tai?

Stabilizuotų samanų paveikslai šiuo metu yra vienas efektyviausių būdų įdomiai ir originaliai papuošti interjerą. Jie tinka tiek skandinaviško stiliaus interjerui, tiek šiuolaikiškam – yra itin universalus ir padeda „pagyvinti“ kambarius, suteikdamas jiems savitą charakterį.

Svarbu paminėti, kad samanos, kaip ir kiti augalai mūsų kambariuose, ramina ir gerina mūsų koncentraciją, tuo pačiu neužima daug vietos, todėl tinka net mažiems butams. Ekologiškas išsaugojimo procesas suteikia augalams ilgalaikį patvarumą, todėl šie žali meno kūriniai išlieka metų metus, išlaikydami savo natūralią išvaizdą, nereikalaudami vandens ar šviesos bei pasižymi antistatinėmis savybėmis, t. y. ant jų nesikaupia dulkės.

Stabilizuotų samanų paveikslų nauda

Vienas iš didžiausių stabilizuotų samanų privalumų ir priežastis, kodėl jos labai rekomenduojamos patalpose, yra tai, kad jų nereikia laistyti, jos puikiai laikosi naudojant dirbtinį apšvietimą ir vėdinimą, o priežiūros poreikis yra neįtikėtinai minimalus, tik periodinis dulkių valymas. Be to, jos ilgai tarnauja, yra lengvai montuojamos, labai atsparios klimato pokyčiams, netraukia vabzdžių ir užtikrina natūralią garso izoliaciją.

Stabilizacija ne tik suteikia samanoms ilgaamžiškumą, bet ir suteikia daug kitų privalumų. Stabilizuotos samanos yra:

 • Moderni ir originali apdaila. Puikiai tinka tiek moderniam, tiek klasikiniam interjerui. Dėl to, kad kiekvienas samanų paveikslas yra 100% natūralus, unikalaus dizaino, niekada nerasite dviejų vienodų paveikslų.
 • Atpalaiduojanti žaluma namuose ir biure. Jau seniai žinoma, kad žalia spalva turi teigiamą poveikį žmogaus organizmui. Daugybė tyrimų patvirtino, kad buvimas gamtos apsuptyje didina savijautą, malšina depresiją ir mažina stresą. Be to, žalia teigiamai veikia mūsų susikaupimą. Štai kodėl mes siūlome naudoti mūsų samanų paveikslus kaip dekoratyvinį elementą.
 • Po stabilizavimo samana išlaiko savo estetinę vertę ir, svarbiausia, atrodo, jog yra gyva. Jei nuspręsite naudoti samanų paveikslus savo dekore, galite pamiršti apie laistymą, apipjaustymą, papildomą priežiūrą, nukritusių lapų valymą.
 • Natūrali garso izoliacija. Grįžę namo po sunkios darbo dienos, dažnai tikimės šiek tiek ramybės ir tylos. Tačiau tai ne visada įmanoma, nes girdime triukšmą iš gatvių ar kaimynų. Ant sienų sumontavę samanų paveikslus, šiuos garsus prislopinsite.
 • Naturalus oro filtras. Samanos yra augalas, kuris valo orą nuo visų dalelių ir dulkių. Tai taip pat laikoma idealiu kovos su smogu būdu. Visa tai daroma natūraliai, taip pat saugoma aplinka. Žmonės, kurie pasirinks tokio tipo dekorą, gaus ir natūralų oro kondicionierių.
 • Puikus sprendimas alergiškiems ir astmatikams. Nors stabilizuotos samanos surenka dulkes iš oro, šios priemaišos ant jų nesikaupia. Tai ypač svarbu žmonėms, kovojantiems su daugybe alergijų ir net astma. Alergenai ne tik nesikaupia, bet ir išsifiltruoja iš oro. Taigi, jei dėl sveikatos bijote dėti augalų į savo butą, nesijaudinkite.
 • Apsauga nuo pelėsių, grybų ir vabzdžių. Priešingai populiariems įsitikinimams, stabilizuotos samanos netraukia vabzdžių, o atvirkščiai. Šią savybę jos įgauna iš stabilizavimui naudojamų medžiagų. Taip pat, jos sugeria drėgmę, apsaugo jūsų sienas nuo nepageidaujamų pelėsių. Ir jūs tikrai žinote, kokie jie pavojingi jūsų sveikatai. Pelėsiuose esantys toksinai sukelia daugybę negalavimų, tokių kaip: silpnumas, koncentracijos stoka, nemiga, dirglumas ir net nervų sistemos pažeidimai.
 • Natūralus oro drėgmės reguliatorius patalpoje. Samanų pagalba galėsite nustatyti, ar tam tikroje patalpoje palaikoma pakankamai drėgmės. Tai nepaprastai svarbu, nes per sausas oras neigiamai veikia mūsų savijautą. Kai oras nėra pakankamai drėgnas, gali atsirasti kosulys, gerklės džiūvimas ir sunku kvėpuoti. Sausas oras taip pat yra kvėpavimo problema. Atminkite, kad jei samanos tampa sausos ir šiurkščios liesti, drėgmė nukrito žemiau 40%. Jos atgaus savo išvaizdą, kai drėgmė bus 50%.

Kaip matote, stabilizuotų samanų paveikslai turi daug privalumų. Jos turi įtakos ne tik patalpų estetikai, bet visų pirma teigiamai veikia mūsų psichinę ir fizinę sveikatą.

Kaip prižiūrėti stabilizuotų samanų paveikslą?

Nors stabilizuotų samanų dekoracijos nereiklios, reikėtų nepamiršti joms sudaryti tinkamų sąlygų. Pirma, patalpoje turi būti pakankama oro drėgmė. Skaičiuojama, kad ši drėgmė turėtų būti 40–60 % ribose. Dėl to samana išliks švelni ir išlaikys spalvą.

Antra, samanų paveikslus reikėtų laikyti nuo tiesioginių saulės spindulių. Per ilgai veikiant saulės spinduliams, samanos išdžiūsta ir praranda spalvą. Klaidžiodami miške tikrai pastebėjote, kad šis augalas visada bėga nuo saulės.

Trečia, nepamirškite neplauti, nebarstyti ir nelaistyti samanų dekoracijų. Taip nusiplaus stabilizuojanti medžiaga, todėl samanos praras savo savybes. Tačiau tuo atveju, jei pastebėsite, kad samanos pradeda džiūti ir taip tampa trapios, gali tekti jas atsargiai apipurkšti distiliuotu vandeniu arba patalpoje pastatyti oro drėkintuvą – tai tikrai išspręs problemą. Jei laikysitės šių taisyklių, tokio tipo apdaila jums tarnaus ilgus metus. Iki 10 metų!

Kaip matote, samanų paveikslai turi daug privalumų – jų nereikia laistyti, nes samanos pačios sugeria drėgmę iš oro, užtikrindamos gaivią išvaizdą ilgus metus. Jos nekaupia dulkių, todėl idealiai tinka alergiškiems žmonėms. Taigi, jei vis dar svarstote, ar tai turėtų būti jūsų interjero detalė, tikimės, kad išsklaidėme visas jūsų abejones!

Kur naudoti stabilizuotų samanų paveikslus?

Gamtos tema niekada nebus nuobodi. Kad ir kur eitumėte, tikrai rasite kokį nors į gamtą nurodantį elementą, pvz. baldai iš natūralių medžiagų, vazoninių gėlių ar medinių plokščių. Tačiau susidomėjimas samanomis kasmet auga. Šis augalas gali priversti pasijusti kaip miške. Šios dekoracijos yra universalios ir gali būti naudojamos: 

 • Namuose. Įsirengiant namą ar butą būtina rasti vietos žalumai. Samanos puikiai tinka drėgnoms ir vietoms, kur nėra saulės, todėl galite jas naudoti vonioje, prieškambaryje, svetainėje, virtuvėje ir net rūsyje. Į namus įnešta žaluma leis nusiraminti ir atsipalaiduoti po ilgos ir įtemptos darbo dienos. Nebūtina išvykti ar turėti sodo, kad kasdien palaikytumėte ryšį su gamta.
 • Ofise. Darbas yra ta vieta, kur praleidžiame didžiąją laiko dalį. Jau seniai žinoma, kokia svarbi yra tinkama darbo atmosfera. Šią atmosferą kuria ne tik žmonės, su kuriais dirbate, bet ir pats interjeras. Šiek tiek žalumos kambaryje ne tik gražiai atrodys, bet, svarbiausia, nuramins darbuotojus. Tai padidins jų efektyvumą, nuotaiką ir kūrybiškumą. Dėl nuolatinės priežiūros poreikio stokos vis daugiau ofisų renkasi stabilizuotų samanų paveikslus. Mažos dekoracijos ar ištisos sienos iš samanų taip pat yra kiekvienos įmonės pasididžiavimas. Jos puikiai tinka ne tik ofisuose, į kuriuos gali patekti tik darbuotojai, bet ir registratūroje bei konferencijų salėse.
 • Restorane. Kiekvienas iš mūsų mėgstame karts nuo karto skaniai pavakarieniauti gerame restorane. Rinkdamiesi juos dažnai vadovaujamės pirmu įspūdžiu. Žinoma, daugelis iš mūsų vengs valgyti niūriose vietose.  Valgydami restorane mėgstame jaustis patogiai. Tokį komfortą ir įdomią atmosferą gali sukurti paveikslai iš stabilizuotų samanų. Svarbiausia, kad jos dera prie bet kokio stiliaus (modernaus, klasikinio, skandinaviško). Papildomas šio sprendimo privalumas restoranams yra tai, kad samanos yra natūralus oro filtras ir apsaugo vietą nuo pelėsio ir grybelio.
Krepšelis Uždaryti